Достапни линкови

Гадафи: Односите со Британија ќе се подобрат


Либискиот претседател Моамер Гадафи оцени дека односите на неговата земја со Велика Британија ќе се подобрат, благодарение на тоа што Шкотска го ослободи Либиецот, осуден за поставување бомба во авион.
Британската влада тврди дека Шкотска, сама, одлучила да го ослободи Абдул Басет Ал Меграхи, поради милосрдие. Тој е смртно болен од рак.
Во 2001 година, Ал Меграхи беше осуден на доживотен затвор.

XS
SM
MD
LG