Достапни линкови

Вашингтон- Дочекот на терористот од Локерби во Триполи е навредлив


Белата Куќа го осуди вчерашниот пречек во Либија на осудениот за случајот Локерби Абдел Басет ал Мегхри. Портпаролот Роберт Гибс изјави дека тоа што илјадници луѓе го дочекаа Ал Мегхри како херој во Триполи е многу навредливо за оние кои ги загубија саканите во терористичкиот напад врз американскиот авион Пан Ам над Локерби – Шкотска. Ал Мегхри е ослободен од шкотски затвор поради тоа што е болен од рак.
XS
SM
MD
LG