Достапни линкови

Скок на цената на нафтата


Цената на нафтата на светскиот пазар постигна денеска највисоко ниво од почетокот на годинава благодарејки на потсрекот од кинескиот пазар со акции. Барелот сурова нафта чинеше 74,2 долара. Растот е подржан и од засилувањето на европскиот индекс и акциите на отворањето на Њујоршкиот Вол Стрит.
XS
SM
MD
LG