Достапни линкови

Одложени два натпревара од Првата фудбалска лига


Комесарот за натпревари на Фудбалската федерација на Македонија, по барање на СВР Тетово и на СВР Скопје, од безбедносни причини, реши да одложи два натпревара од четвртото коло на Првата фудбалска лига. Во соопштението на Фудбалската федерација, како што пренесуваат агенциите, се наведува дека натпреварите Ренова- Вардар и Слога Југомагнат – Тетекс се прогласени за мечеви со висок ризик и затоа се одлагаат.
XS
SM
MD
LG