Достапни линкови

Делегација на Северна Кореа во Јужна Кореа


Северна Кореа денеска испрати делегација на високо ниво за да присуствува на државната церемонија во Сеул во чест на починатиот поранешен претседател на Јужна Кореа Ким Дае Јунг. Тој почина пред неколку дена, а беше познат по неговите напори за приближување на двете земји за што ја доби и Нобеловата награда за мир.
XS
SM
MD
LG