Достапни линкови

Велосипедист самоубиец убил 4 полицајци во Грозни


Руските новински агенции јавуваат дека денеска еден човек на велосипед извршил самоубиствен напад додека минувал покрај полицајци во чеченскиот главен град Грозни. Во извештаите се прецизира дека во нападот биле убиени четворица полицајци.
XS
SM
MD
LG