Достапни линкови

Иранската нуклеарна програма на тапет


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека 5 те постојани членки на Советот за Безбедност плус Германија ке се состанат на 2 Септември на разговори за иранската нуклеарна програма. Лидерите на Г 20 минатиот месец му дадоа рок на Иран во Септември да прифати преговори околу нуклеарната програма или да се соочи со нови санкции.
XS
SM
MD
LG