Достапни линкови

Американците лути на ослободувањето на бомбашот од Локерби


Американците реагираа луто на одлуката на Шкотска да го ослободи бомбардерот од Локерби, Абдел Басет ал Меграхи, кој во 1988 го урна американкиот Пан Ам над ова шкотско градче, при што загинаа 270 луѓе претежно американци. Членовите на семејствата на загинатите се вчудоневидени од одлуката да биде од сомилост ослободен “масовен убиец„ Ал Меграхи е болен од рак.
XS
SM
MD
LG