Достапни линкови

Албанија и Турција си ги укинаа визите


Албанија и Турција потишаа спогодба за укинување на визите за граѓаните на двете земји, пренесува МИА. Нивните граѓани, во другата земја може без виза да престојуваат 90 дена во рок од шест месеци.
Mината година визите целосно беа укинати меѓу Македонија и Албанија. За летната туристичка сезона, со посебна одлука на Владата во Тирана, од виза се ослободени граѓаните на повеќе европски земји, меѓу кои и Србија, Русија, Украина.

XS
SM
MD
LG