Достапни линкови

Расте бројот на загинати во несреќата во руска хидроцентрала


Бројката на загинати во несреќата која се случи во една хидроелектрана во Русија, се искачи на 15 луѓе, а 60 сеуште се водат за изчезнати, соопштија тамошните власти. Потрагата по евентуално преживеаните ќе продолжи и денеска, се наведува во соопштението. Несреќата се случи во понеделникот, за време на ремонт на постројката, кога водата ја поплавила просторијата со турбини.
XS
SM
MD
LG