Достапни линкови

Саудиските власти уапсија 44 осмничени терористи


Саудиските власти уапсија 44 луѓе осмничени за поврзаност со терористичката мрежа Ал Каеда, соопшти министерството за внатрешни работи во Ријад.
Портпаролот на министерството рече дека луѓето се осомничени за подршка и помагање на криминалните активности на Ал Каеда.
Според соопштението, 43 од уапсените се Саудијци, а еден е странец.
XS
SM
MD
LG