Достапни линкови

Каруби ќе достави докази за силувањата?


Иранскиот опозициски лидер Мехди Каруби повика на средба со иранските челници за да им претстави докази дека некои луѓе затворени на постизборните протести во Иран, биле силувани во затвор. Интернет страницата на партијата на Каруби објави дека тој упатил писмоена покана за средба до претседателот на парламентот Али Лариџани.
Минатата недела, Лариџани ги отфрли наводите за силување како невистинити.
XS
SM
MD
LG