Достапни линкови

Бомбашки напади во Багдад


Најмалку 9 лица се убиени во бомбашки напад во Багдад кога две експлозии го погодија центарот на ирачкиот главен град. При тоа, како што јавија новинските агенции, биле оштетени и прозорци на Парламентот кој се наоѓа во тешко обезбедената Зелена Зона.
XS
SM
MD
LG