Достапни линкови

Нападната Банка во Кабул


Полицијата во Кабул ја опколи банката во која по престрелките се наоѓа непознат број талибанци. Шефот на полицијата Сајет Абдул Гафур изјави дека полицијата убила тројца напаѓачи. Портпарол на талибанците нападот вo главниот град на Авганистан го поврза со утрешните претседателски избори, додека за полицијата станува збор за криминалци кои се обиделе да ја ограбат Банката во Кабул.
XS
SM
MD
LG