Достапни линкови

Обама се заложи за продолжување на израелско- палестинските преговори


Американскиот претседател Барак Обама уште еднаш се заложи за продолжување на преговорите меѓу Израел и Палестина и изјави дека тоа е едно од клучните прашања на надворешната политика на САД. Тој се заблагодари и на египетскиот претседател Хосни Мубарак за помошта во напорите за обновување на преговорите на Блискиот исток.
XS
SM
MD
LG