Достапни линкови

Турците протестираат против забраната за пушење


Околу 1000 луѓе, денеска, се собраа во Анкара да протестираат поради забраната за пушење во баровите, кафетериите и рестораните. Меѓу демонстрантите беа и сопственици и директори на угостителски објекти кои тврдат дека забраната им го загрозува бизнисот. Тие бараат владата да дозволи да отворат одделни простории за пушачи. Владата тврди дека нема да попушти.

XS
SM
MD
LG