Достапни линкови

Русија претерува чешки дипломати


Русија протерува двајца чешки дипломати од Москва, како одговор на протерувањето на двајца дипломати од руската амбасада во Прага, пренесува новинската агенција Интерфакс, повикувајќи се на неименувани руски челници.
Претходно чешките медиуми објавија дека Прага ќе протера двајца руски дипломати. Чешкиот премиер и руската амбасада во Прага немаа коментар за тоа.
XS
SM
MD
LG