Достапни линкови

Русија: осумина осомничени за грабеж на брод


Рускиот министер за одбрана Анатолиј Сердјуков изјави дека трговскиот брод што три недели се водеше како исчезнат, бил киднапиран. Тој додал дека биле уапсени осум лица под сомневање дека биле инволвирани во грабнувањето.
XS
SM
MD
LG