Достапни линкови

Уапсен портпаролот на талибанците


Пакистанските безбедносни сили го уапсиле портпаролот на талибанците Муави Омар, јавуваат агенциите, повикувајќи се на разузнавачки извори во Исламабад. Тој бил заробен на границата со Авганистан. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG