Достапни линкови

Одбележување на Денот на АРМ- 18 август


Денеска се одбележува Денот на Армијата на Република Македонија - 18 август. Централната свеченост ќе биде одржана пред зградата на Министерството за Одбрана и Генералштабот на АРМ, а делегации на Генералштабот и на Владата на Република Македонија ќе положат цвеќе на гробовите на претседателот Борис Трајковски и на генерал Михаило Апостолски.
XS
SM
MD
LG