Достапни линкови

Од денеска поскапи нафтените деривати


Бензините од полноќ се поскапи за два односно 2,5 денари, а дизелот и екстра лесното за 1,5 и два денари, одлучи вчера Регулаторната комисија за енергетика. Според тоа, најскапиот бензин се продава за 65,50 денари за литар, а новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ изнесува 50 денари. Зголемување има и кај малопродажните цени на мазутите.
XS
SM
MD
LG