Достапни линкови

Загина полицаец во Дагестан


Еден полицаец загинал, а тројца биле ранети во руската република Дагестан. Како што јавуваат агенциите, инцидентот се случил во Махачкала, главниот град на оваа кавкаска република, кога пред возилото во кое се наоѓале полицајците експлодирала бомба. Во информациите се наведува дека во Дагестан, како и во другите кавкаски републики, речиси секојдневна појава се оружените напади врз силите на редот.
XS
SM
MD
LG