Достапни линкови

И СДСМ бара одговорност за инцидентот во Нерези


СДСМ побара од надлежните институции да ги пронајдат и казнат сите инволвирани во инцидентот меѓу дел од „Комитите“ и жителите на Нерези.
„Мора да има казни и за навивачите кои вчера вандалски постапуваа, но и за жителите на Нерези кои го блокираа мостот „Обединети нации“ и кои се обидоа сами да ја тераат правдата, вели Емилијан Станковиќ од СДСМ.

XS
SM
MD
LG