Достапни линкови

Изборната кампања во Авганистан завршува


Денеска е последен ден од кампањата за претседателските избори во Авганистан кои ќе бидат одржани на 20 Август. Главен противник на актуелниот претседател Хамид Карзаи е поранешниот министер за надворешни работи Абдула Абдула.
XS
SM
MD
LG