Достапни линкови

Јапонската економија повторно расте


Јапонската економија пораснала за 3,7 насто во второто три месечие на годишно ниво, поради силниот извозот по најлошата рецесија која ја зафати Јапонија по Втората Светска Војна. На јапонската индустрија и погодува зголеменета побарувачка во Кина и другите растечки пазари.
XS
SM
MD
LG