Достапни линкови

Пакистан напредува против талибанците


Специјалниот американски пратеник Ричард Холбрук го поздрави напредокот на Пакистан во борбата против талибанците на западната граница со Авганистан. Холбрук по средбата со министерот за надворешни работи Шах Махмуд Курејши изјави дека ова дава простор за односите меѓу Америка и Пакистан да се фокусираат на енергијата и економскиот развој.
XS
SM
MD
LG