Достапни линкови

Нови жртви во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека најмалку 6 луѓе загинале во самоубиствен бомбашки напад во околината на Пешевар. Експлодирал камион бомба, а меѓу загинатите има жени и деца. Никој не ја презеде одговорноста за нападот во подрачјето во близина на регионот во кој доминираат талибанците.
XS
SM
MD
LG