Достапни линкови

11 загинати во Ингушетија


Според известувањата од Ингушетија, во експлозија на бомба пред полициска станица загинале најмалку 11 лица. Ројтерс и Итар тасс јавувајки го бројот на жртвите се повикуваат на болнички извори.
XS
SM
MD
LG