Достапни линкови

Одбележување на Денот на АРМ


Армијата на Република Македонија денеска го започнува одбележувањето на својот празник, 18-ти август. По тој повод во Министерството за одбрана ќе биде откриен споменик во знак на почит и спомен кон загинатите бранителите од 2001 година. Како дел од одбележувањето на денот на АРМ предвидена е и изложба на борбени средства, техника и опрема на Армијата.
XS
SM
MD
LG