Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се движи меѓу 13 и 20, а дневната ќе биде од 26 со 34 степени. Во Скопје и околината ќе биде претежно сончево.
XS
SM
MD
LG