Достапни линкови

Се проширува судењето во Иран


Иран изведе пред суд уште 25 луѓе, уапсени за време на постизборните протести. Тие се соочуваат со низа обвиненија, меѓу кои и за учество во нелегални собири, нанесување повреди на безбедносните сили, како и за „следење на линијата на странските медиуми“.
Со овие 25, бројката на луѓе судени за постизборните протести достигна 140.

XS
SM
MD
LG