Достапни линкови

Војската на Малта спаси 115 илегални имигранти


Патролен чамец на вооружените сили на Малта спаси група од 115 илегални имигранти, од чамец кој тонел јужно од медитеранскиот остров. Имигрантите рекле дека се од Сомалија, а дека со чамецот тргнале од Либија, соопштува портпаролот на војската на Малта. Тој вели дека сите имигранти биле пренесени на Малта, сместени во три патролни чамци, пренесе агенцијата Ројтерс.

XS
SM
MD
LG