Достапни линкови

Хелихоптерска несреќа во Иран


Тројца луѓе загинаа во хелихоптерска несреќа при тренажен лет, 45 километри југозападно од Техеран, објави иранската државна телевизија. Иранските власти го испитуваат случајот, но не го соопштуваат идентитетот на загинатите, ниту пак кажуваат за каков тип на хелихоптер се работи.
Тројца полицајци загинаа во хелихоптерска несреќа во југоисточен Иран, на почетокот на месецов.

XS
SM
MD
LG