Достапни линкови

Трагедија на свадба во Кувајт


Најмалку 41 човек, најмногу жени и деца, загинаа на свадба во Кувајт, откако избил пожар во жемскиот шатор. Шефот на кувајтската противпожарна бригада информира дека уште 61 човек се тешко повредени, и дека бројот на жртво може да се зголеми.
Во конзервативната муслиманска држава Кувајт, венчавките се слават одвоено, посебно мажите, а посебно жените и децата.
XS
SM
MD
LG