Достапни линкови

Нови крвави напади во Дагестан


Двајца полицајци загинаа, а најмалку еден е ранет, во новите напади на полициски пунктови во Дагестан. Руските новински агенции, повикувајќи се на локалната полиција, објавија дека еден војник бил убиен од снајперски оган, на контролен пункт близу до Министерството на внатрешни работи.
Два часа подоцна, еден полицаец бил убиен, а еден бил ранет, откако било пукано на друг пункт, во предградие на дагестанската престолнина Махачкала.
XS
SM
MD
LG