Достапни линкови

Братот на иранскиот прв парламентарец - нов шеф на судството


Иранскиот врховен водач, денеска, го назначи ајатолахот Садек Лариџани за нов шеф на судството. Државната иранска телевизија објави дека Лариџани го заменува ајатолахот Махмуд Хашеми Шаруди на кого му заврши десетгодишниот мандат. Садек Лариџани е брат на претседателот на иранскиот парламент Али Лариџани.

XS
SM
MD
LG