Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пакистан


Тројца војници загинаа во самоубиствен напад во долината Сват, во северозападен Пакистан, кога возили натоварено со експлозив удри во контролен пункт на пакистанската армија.
Ова е прв самоубиствен напад во Сват од јули, кога владата презема воена офанзива и ги опколи областите под контрола на Талибанците.
XS
SM
MD
LG