Достапни линкови

Стражарите ги јавале притворените во Иран


Иранскиот опозициски лидер Мехди Каруби вели дека неколку луѓе приведени на постизборните протести биле терани да ползат како животни, додека затворските чувари ги јавале, тепале и мачеле.
На интернет страницата на партијата на Каруби се вели дека некои од уапсените биле соблекувани голи и биле терани да се качуваат еден врз друг во ќелиите во озлогласениот затвор Кахризак.

XS
SM
MD
LG