Достапни линкови

Автомобил бомба пред штабот на НАТО во Кабул


Тројца луѓе загинаа, а најмалку 14 се повредени, при денешниот самоубиствен напад со автомобил бомба, пред штабот на НАТО во Кабул. Во таа област се и амбасадите на Индија, Шпанија, Италија и на САД.
Портпаролот на Талибанците Забинулах Муџахид, во телефонска изјава за Ројтерс, вели дека цел на нападот била американската амбасада, но оти не можеле да стигнат до неа.
XS
SM
MD
LG