Достапни линкови

Медведев исклучува подобри односи со Украина


Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави дека не гледа начини за подобрување на односите со Украина со сегашното раководство на таа земја. ,,Би бил среќен ако нешто се случи за да дојде до промена на ситуацијата,, изјави Медведев денеска во Сочи. Тој одби да го елаборира вчерашниот одговор на украинскиот лидер Виктор Јушченко на претходното отворено писмо во кое Медведев го критикува раководството во Киев.
XS
SM
MD
LG