Достапни линкови

Потврдени изборните резултати во Молдавија


Уставниот суд на Молдавија денеска ги потврди резултатите од минатомесечните парламентарни избори на кои четирите опозициони партии освоија повеќе пратенички места од владејачката Комунистичката партија. Судот му порача на претседателот на Молдавија во заминување Виктор Воронин да ја закаже првата седница на парламентот до крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG