Достапни линкови

Стефановски го преплива Ла Манш


Маратонецот Томи Стефановски денеска го преплива каналот Ла Манш за време од 7 часа 42 минути и 32 секунди. Стефановски е третиот Македонец кој успеа да го преплива Ла Манш по Нико Нестор во 1959 година и маратонката Атина Бојаџи десет години потоа.
XS
SM
MD
LG