Достапни линкови

Ал Мегхри го повлече барањето за помилување


Либиецот осуден за случајот Локерби побарал да се повлече неговото барање за помилување поради рак на простата, потврдија неговите адвокати. Абдел Басет ал Мегхри е осуден во Шкотски затвор за бомбашки напад на Пан Ам авионот во 1988 над шкотското градче, при што загинаа 259 лица во авионот и 11 на земја.
XS
SM
MD
LG