Достапни линкови

Киев нема да толерира мешање во внатрешни работи


Кабинетот на укринската премиерка Јулија Тимошенко денеска соопшти дека Киев нема да толерира странско мешање во нејзините внатрешни работи. Тимошенко е готова да ги слуша ставовите и на исток и на запад и да ги зема в предвид нивните интереси но мешањето во внатрешните работи е неприфатливо. Ова соопштение доаѓа три дена откако рускиот претседател Дмитриј Медведев го обвини украинското раководсво дека е анти – руско.
XS
SM
MD
LG