Достапни линкови

Разговори меѓу САД и Белорусија за санкциите


Помошник американскиот државен секретар за Европски и Евроазиски работи Филип Гордон денеска во Белорусија ќе разговора со највисоки претставници на таа земја. Пред неговата посета Гордон изјави дека Белорусија мора да дозволи слободно дејствување на опозицијата, медиумите и невладините организации доколку сака симнување на американските санкции.
XS
SM
MD
LG