Достапни линкови

Завршува африканската турнеја на Хилари Клинтон


Американската државна секретарка Хилари Клинтон со посетата на Зеленортските Острови ја завршува африканската турнеја, во чии рамки престојуваше во 7 држави. Вчера Клинтон беше во Либерија, каде што и изрази поддршка на претседателката Елен Џонсон Сирлиф, единствената жена која е шеф на држава на африканскиот континент.
XS
SM
MD
LG