Достапни линкови

Прогноза за времето- попладне наоблачување


Времето претпладне ќе биде сончево и релативно топло, а попладне локално ќе се зголеми облачноста особено во југозападниот дел од земјава и ќе има услови за краткотраен локален дожд со ретка појава на грмежи. Ќе преовладува претежно тивко време. Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 26 до 34 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. Утринската температура се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 31 степен.
XS
SM
MD
LG