Достапни линкови

Хилари Клинтон на средба со единствената претседателка во Африка


Државната секретарка на САД Хилари Клинтон притигна во Либерија. Таа сака да и изрази подршка на единствената жена-лидер во Африка претседателката Елен Џонсон Сирлиф.
Претседателката на Либерија се обидува да ја обнови земјата, по неколкугодишната разурнувачка граѓанска војна.
Либерија е основана во 19 век од ослободени робови од САД.
XS
SM
MD
LG