Достапни линкови

Шкотската влада се уште не решила за ал Меграхи


Шкотската влада соопшти дека се уште не решила дали ќе го помилува Либиецот Абдел Басет ал Меграхи одговорен за поставување бомба на авионот Пан Ам над шкотскиот град Локерби. Медиумите јавија дека Ал Меграхи ке бил помилуван поради рак на простата. Тој е осуден доживотно бидејки во 1988 загинаа 259 лица, според медиумите, ке бил ослободен од затвор.
XS
SM
MD
LG