Достапни линкови

Американски сенатор ке ја посети Бурма


Американскиот сенатор Џим Веб утре ќе ја посети Бурма и ќе се состане со воениот врв, изјавија официјални преставници на владата на оваа земја. Засега не се знае дали ќе се состане со лидерот на режимот Генерал Тхан Шве. Демократот Веб е преседавач на Комитетот за Источна Азија и Пацификот и се очекува да притисне за ослободување на американецот Џон Џетау, кој е осуден на 7 години затоа што неканет го препливал езерото до домот на про демократскиот лидер Су Чи по што таа доби доплнителни 18 месеци домашен затвор.
XS
SM
MD
LG